Maxima pirms termiņa tirgo Beaujolais Nouveau

Latvijas Vīnziņu ( Sommeljēru ) asociācija nosūtījusi vēstuli ar nosodījumu “Maxima Latvija” rīcībai, laižot pārdošanā vīnu Beaujolais Nouveau 2017 pirms noteiktā laika. Visā pasaulē tiek ievērota tradīcija, izliekot pārdošanā šo svaigo vīnu ne agrāk kā novembra trešajā ceturtdienā un tādējādi apliecinot cieņu jaunajai ražai un Francijas vīndaru vēsturiskajai atjautībai, risinot samilzušas problēmas ar mārketinga palīdzību. Tieši tādēļ visā pasaulē tiek rīkoti Beaujolais Nouveau svētki un jebkurš vīna cienītājs skaita dienas līdz šim datumam, lai nopirktu un atvērtu pudeli jaunās ražas vīna tieši šajā datumā.

Piegādātāji visiem pārdevējiem stingri piekodina nelaist tirdzniecībā šo vīnu pirms noliktā datuma. Neviens sevi un vīnu cienošs restorāns vai veikals nepārkāpj šos nerakstītos likumus. “Maxima Latvija” rīcība ir necieņa pret tradīcijām, klaja šo tradīciju ignorēšana, kā arī kompetences un zināšanu trūkuma paraugs. Veikala plauktā šis vīns, bez papildus norādītas informācijas, tika ievērots 14.novembrī, tātad 2 dienas pirms noliktā datuma.

Tāpat arī informējam, ka Latvijas Vīnziņu asociācija, izmantojot sociālos tīklus un savu datu bāzi aicinās šogad neiegādāties šo vīnu “Maxima Latvija” veikalos. Tāpat mēs arī izskatīsim iespēju informēt ražotāju par Maxima Latvija rīcību.

Jānis Kaļķis

Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents