INSIDE WHITE BURGUNDY jeb “Baltā Burgundija profesionāļiem” Džaspera Morisa vadībā
Latvijas vīnziņu asociācija sadarbībā ar Riga Wine&Champagne rīko meistarklasi INSIDE WHITE BURGUNDY jeb “Baltā Burgundija profesionāļiem” Džaspera Morisa vadībā. Ņemot vērā meistarklases izmaksas šoreiz dalībnieku skaits ir ierobežots un pieteikumi tiks pieņemti pēc to reģistrācijas laika. Tiešī šī paša iemesla dēļ Valde ir pieņēmusi lēmumu, ka no katras juridiskās personas drīkst piedalīties 2 cilvēki. Ceram uz sapratni šajā jautājumā.
 
 
INSIDE WHITE BURGUNDY jeb “Baltā Burgundija profesionāļiem” Džaspera Morisa vadībā
 
KAD: PIEKTDIENA, 6.MARTS, 11.00 – 13.00
KUR: Vieta tiks izziņota drīzumā
IEEJA: Asociācijas biedriem ieeja bez maksas, vietu skaits limitēts.  
 
Organizē Riga Wine & Champagne sadarbībā ar Latvijas Vīnziņu asociāciju
 
Džaspera Morisa (Jasper Morris), Burgundijas bībeles «Inside Burgundy» autora un viena no pasaules vadošajiem Burgundijas ekspertiem, vadībā padziļināti iepazīsim baltās burgundietes – no Šablī līdz Makonai, no Merso līdz Puliņī, no Kortonas līdz Monrašē. Meistarklases vīnus no Latvijā pieejamā baltās Burgundijas klāsta izraudzījies Džaspers Moriss ar mērķi demonstrēt reģiona terroir, vīna darīšanas stilu un ražas gadu ietekmi uz aligotē un šardonē, kura, kā zināms, tieši Burgundijā iegūst savu neatvairāmāko formu.
 
Par Džasperu Morisu:
Džaspers Moriss Rīgā un Baltijas valstīs pirmoreiz ieradīsies, lai kopā ar Riga Wine & Champagne festivāla komandu Latvijā popularizētu Burgundijas vīnus.
Moriss vīna nozarē darbojas kopš 1979.gada. Savu uzņēmumu Morris & Verdin, kas deviņdesmito gadu laikā kļuva par Lielbritānijas vadošo Burgundijas importētāju, viņš 2003.gadā pārdeva Berry Bros & Rudd, kurā Burgundijas pircēja un direktora lomu Džaspers uzņēmās līdz pat 2017.gadam. Master of Wine kvalifikāciju ieguvis 1985.gadā. Kad 2010.gadā Moriss izdeva pasaules ietekmīgāko Burgundijas ceļvedi “Inside Burgundy”, grāmata izpelnījās virkni apbalvojumu, t.sk., Andrē Simona balvu. Beidzis aktīvo vīna importētāja karjeru, Moriss pievērsies eksperta un kritiķa lomai, publicējoties savā portālā insideburgundy.com, kā arī aktīvi piedaloties Burgundijas pasākumos visā pasaulē.
 
 
Atgādinām, ka Asociācijas biedri laipni aicināti arī uz pārējiem festivāla pasākumiem – biļetes vēl pieejamas uz “101 Burgundiete” walk-around degustāciju ar 101 dažādiem burgundiešiem “Barentā” un “La Paulee de Riga” vakariņām Vincentā. Sīkāk par gaidāmajiem notikumiem festivāla mājaslapā: http://www.rigawinechampagne.lv/lv/riga-wine-champagne/pavasaris-2020